Оглас за вработување : Бренд менаџер

30-otvoreni-oglasi-za-rabota-ovie-kompanii-nudat-vrabotuvanje-192846.jpg

Оглас за вработување

За потребите на својот клиент, реномирана веледрогерија со повеќе од 20 години искуство на пазарот во Македонија и во регионот и застапник на повеќе познати светски брендови, СМС консалтинг објавува конкурс за ангажирање на позицијата:

1. Бренд менаџер

Потребни вештини и карактеристики:

 Одлични комуникациски и преговарачки вештини

 Ефикасно раководење на тим од соработници

 Силни аналитички вештини и искуство во истражувања

 Ефективност и ефикасност во работењето

 Креативност и иновативен пристап

 Ефективна соработка со останатите оддели во компанијата

 Способност за работа под притисок и со кратки рокови

 Континуирано следење на трендовите и иновациите во секторот

 Професионалност, посветеност и лојалност

 Самоиницијативност и тимска работа

Потребни квалификации:

 ВСС (економија, менаџмент, маркетинг или друга соодветна струка)

 Минимум, 3 годишно соодветно работно искуство

 Професионално владеење на македонски и англиски јазик

 Познавањето на некој од другите јазици кои се зборуваат во Македонија ќе се смета за предност

 Користење на MS Office, internet, PowerPoint

 Возачка дозвола Б категорија

Компанијата нуди компетитивен пакет на плата, бонуси и возило на располагање како и можност за континуирано усовршување и напредување во рамки на истата.

Се молат сите заинтересирани кандидати да достават: – Биографија (не повеќе од 4 страни) – Мотивациско писмо (не повеќе од една страна)

На следната e-mail адреса: [email protected] со назнака За конкурс најдоцна до 14 јуни 2017 година.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail