Огромен робот крева автомобил како да е играчка

Демонстрација на моќта на роботот MegaBot Mk.III, кој што сос воите роботски раце без проблем подигнува цел автомобил во воздух, како да е играчка.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail