Она што прво го гледате на сликата, покажува што ве мачи од внатре!

cesma.jpeg

Погледнете ја сликата. Она што прво ќе го забележите открива за што размислувате, што ве мачи и што криете длабоко во себе. 

Чешма
Водата е симболот на емоциите. Доколку прво забележавте како од чешма тече вода, тоа би значело дека немате проблем со покажување на емоциите. Емоциите, било дали се позитивни или негативни, полека „течат“ од вас, не застануваат и не се насобираат. Во овој момент немате причини за грижа.

Птица
Мислењето на другите ви е премногу важно. Затоа се чувствуате како да стоите пред ѕидот на туѓи проценки и очекувања кој ве спречува да живеете како што сакате-слободно. Би било добро да верувате во себе и да не се грижите што другите мислат и зборуваат. Така, ќе бидете многу посреќни и поопуштени.

Дрво
Би можело да се каже дека во овој момент не сте задоволни со својот живот. Желни сте за промена и во тоа нема ништо лошо. Меѓутоа, внимавајте! Додека сте во потрага по задоволство, постои ризик да го загубите она што веќе го имате. Подоцно, можеби ќе жалите, бидејќи прекасно ќе сфатите дека тоа што сте го имале и начинот на кој сте живееле, можеби било сосема доволно.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail