ONLINE ПРЕДАВАЊЕ НА ТЕМА „ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ“

DIGITALNA-IZLOZBA-VO-ORGANIZACIJA-NA-PROFESORITE-I-STUDENTITE-NA-MFS.jpg

ONLINE ПРЕДАВАЊЕ НА ТЕМА „ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ“

Амбасадата на Јапонија во соработка со Машинскиот факултет – Скопје организира online предавање на тема „Загадување на воздухот“. Предавањето е од страна на тројца еминентни експерти од Јапонија кои ќе ги споделат своите искуства. 
Датум: 11.3.2021 (четврток)
Време: 09:30 ч.
Сите заинтересирани треба да се пријават со испраќање на свое име и презиме на следната email адреса: ind@mf.edu.mkПовеќи информации за настанот на следниот линк: https://www.facebook.com/events/151871563420873

Извор: МФС

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail