Оптичка илузија: Ќе погодите ли колку коњи има на оваа фотографија?

Optichka-iluzija-KJe-pogodite-li-kolku-konji-ima-na-ovaa-fotografija.jpg

Оптичка илузија: Ќе погодите ли колку коњи има на оваа фотографија?

Илузиите секогаш ни се предизвик. На следната фотографија ваша задача е да ги пронајдете сите коњи.

Статистиките велат дека само 23% од луѓето во целиот свет можат од прв поглед да забележат колку коњи има на сликата.

Пробајте да ја решите загатката сами. Одговорот ќе го најдете подолу:

Точниот одговор е 7 коњи.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail