Организација на работилница во склоп на проектот SIARS

2_Lj_march.jpg

Како активост на NATO проектот SIARS – Smart I (eye) Advisory Rescue System, од 10-ти до 11-ти април во Скопје, ФИНКИ ја организира 7-та работилница.

Повеќе информации на http://siars-nato.finki.ukim.mk/

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail