Откриени бобинки кои ги лечат сите видови на рак!

bobinki.jpg

Огромниот процент на смртност, сепак, може значително да се намали во блиска иднина, затоа што случајно е откриено дека црвените бобинки од прашумите во Квинсленд, Австралија убиваат дури 70% од клетките на оваа страшна болест!

Притоа, целиот процес е многу брз и без никакви несакани ефекти!

Тимот научници кој дошол до ова шокантно откритие, го предводи доктор Глен Бојл, кој верува дека со користење на овој плод може да се спасат милиони животи!

Научниците од Бергхофер Медицинскиот Институт за истражување успешно ја изолирале состојката од бобинката која го убива ракот и докажале дека има силен ефект врз тумор на глава, дојка, дебелото црево, простатата, како и на меланом!

Бобинката содржи хемиско соединение кое е означено како EBC-46, а кое е тестирано на бројни животни со различни видови на тумор.

Одличниот ефект е потврден на повеќе од 300 мачки, кучиња и коњи.

Состојката се наоѓа фо семката на бобинката, а процесот на негово прочистување е многу комплициран.

Животните се излечени во 75% од случаите, а во Институтот планираат да започнат и експерименти на болни луѓе.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail