Отворен ден на Славјански во Битола

17990600_1559376777406396_5726625564802937471_o.jpg

На Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ во Битола гостуваа матуранти од средните училишта од Битола и Прилеп.

Учениците имаа можност да присуствуваат на практични работилници од четири области, преку кои им беа демонстрирани наставните програми на нашиот универзитет.

– Вовед во психологија
– Маркетинг менаџмент
– Безбедност при работа и практична примена на инструментите
– Вовед во право

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail