Отворен повик за пријавување за меѓународен натпревар – Frankfurt Investment Arbitration Moot

Otvoren-povik-za-prijavuvanje-za-megjunaroden-natprevar-Frankfurt-Investment-Arbitration-Moot.png

Отворен повик за пријавување за меѓународен натпревар – Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot

Искористете ја можноста да учествувате на најстариот натпревар од областа на инвестиционата арбитража. Бидете дел од најдобрите, пријавете се на следниов mail: [email protected] Трошоците за учество на натпреварот во Франкфурт, како и подготвителните натпревари се целосно покриени. Во прилог преземете го отворениот повик за пријавување за повеќе информации.

Извор: pf.ukim.edu.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail