Отворени денови за матуранти

Otvoreni-denovi-za-maturanti.jpg

Отворени денови за матуранти

Почитувани идни академски граѓани,

https://studenti.mk/konkursi-2018-2019/

Ве известуваме дека на 25 април 2018 (среда) од 09 до 16 часот, Универзитетот ФОН ќе организира отворени денови за матурантите.

Во рамките на отворените денови идните студенти и нивните родители ќе може да се запознаат со своите професори, да ги погледнат условите за настава, да се информираат за студиските програми и да ги постават сите прашања кои ги интересираат.

Отворените денови се во соработка со универзитетските партнери: (Valencia UniversityBertone Design AcademyPolitechnico di Milano и George Town University

Дополнително ве информираме дека во тек е аплицирањето за стипендии за студирање за матурантите. Аплицирањето се прави преку кликнување на следниов ЛИНК

Извор: ФОН

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail
Top