Отворени позиции за практиканти во рамки на проектот EU for You (EU House)

EU-for-You-276x183-1.png

B&S Europe https://www.bseurope.com – компанија која е дел од мрежата на Економскиот факултет-Скопје, УКИМ објавува ПОВИК за отворени позиции за практиканти во рамки на проектот EU for You (ЕU House) и тоа:

1.      Практиканти за релизирање настани и кампањи

* Повикот е достапен на Intern Events and Campaigns_v1

2.       Практиканти за управување со мрежи

*Повикот е достапен на Intern Networks_v1

3.       Практиканти за социјални медиуми и веб едитирање

*Повеќе информации на Intern Social Media and Web managment_v1

 

КРАЕН РОК ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ е 29.03.2020 година.

Заинтересираните студенти треба да испратат свое CV и писмо на мотивација на следните два контакти

[email protected]

[email protected]

со назнака EU House intern”.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail