Отворени три нови повици на Европската Комисија наменети за земјите од проширувањето

mon.jpg

Резултати од конкурс за доделување на стипендии во пет категории за ученици Роми запишани во прва, втора, трета и четврта година од јавните и приватните средни училишта во Република Северна Македонија за учебната 2020/2021 година

Отворени три нови повици на Европската Комисија наменети за земјите од проширувањето: 

–          Cluster Collaboration – Clusters go international 2020 call for proposals

–          Digital life sciences open call

EIDHR 2020 global call for proposals (for Enlargement and Neighbourhood countries) – таргет: граѓанско општество и владеење на демократија

Извор: МОН

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail