Ова е најголемата мистерија на интернет: Никој не може да ги пронајде нозете на девојката во средина, можете ли вие?

slika-noze-640x359.jpg

Шест девојки седат на еден кауч. На прв поглед ништо интересно, но погледнете малку подобро, па ќе сфатите зошто оваа фотографија може да се стави во една од најпопуларните работи на интернет на сите времиња.

Ако не можете да видите што точно не е во ред, погледнете во девојката во средина и пробајте да и ги лоцирате нозете, се кладиме дека нема да успеете. Нема шанси да ги видите.

И понатаму немате појма каде се нозете на девојката?

За решавање на оваа мистерија потребно е да се фокусираме на последната девојка, во црните панталони, поточно на нејзиното шише. Ако подобро видите дека го својот пијалок во доста незгодна положба, наслонеот на бутот. Тоа воопшто нема смисла, зар не? Како уште така го држи шише наместо да наслони на коленото? Погледнете подобро и видете за што се работи

Сега кога тоа го решивме, сфативме дека остатокот од коленото практично припаѓа на девојката до нејзе. А потоа следува и конечното решавање на мистеријата.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail