Ова е најмоќниот антибиотик во природата – рецепт за напиток кој ги уништува вирусите и ја прочистува вашата крв

Ova-e-najmokjniot-antibiotik-vo-prirodata-recept-za-napitok-koj-gi-unishtuva-virusite-i-ja-prochistuva-vashata-krv.jpg

Ова е најмоќниот антибиотик во природата – рецепт за напиток кој ги уништува вирусите и ја прочистува вашата крв

Овојпат ќе ви го пренесеме рецептот за најмоќниот антибиотик во светот.

Модерните фармацевти имаат производи кои што ќе ви помогнат да се изборите со било каква инфекција која што ќе се појави во вашето тело.

Прашањето е следно: „Колку таквите производи можат да го заштитат нашиот организам?“.

Природната медицина исто така содржи широк спектар на производи кои што успешно ги лечат инфекциите на целосно природен начин и без никакви последици.

Овојпат ќе ви го претставиме рецептот за најмоќниот антибиотик на светот кој што ги убива гама-позитивните и гама-негативните бактерии, вклучувајќи и Кандида.

На овој антибиотик не можете да развиете отпорност. Тој помага да ја прочистите вашата крв, лимфните чворови и лимфните канали.

Овој лек содржи седум природно моќни антибактериски и антивирусни супстанци.

Овој рецепт е осмислен така што најлесно може да се избори со вирусите во доба на епидемија.

Состојки:
– 700 милилитри домашен јаболков оцет;
– 1/4 шолја ситно исечкан лук;
– 1/4 шолја исечкан кромид;
– 2 ситно исечкани лути пиперки;
– 1/4 шолја свежо исечкан ѓумбир;
– 2 лажици изрендан рен;
– 2 лажици куркума во прав.

Подготовка:
Сите состојки ставете ги во тегла, па добро затворете и протресете. Оставете ги состојките да отстојат во теглата 2 седмици, а одвреме-навреме протресувајте ја теглата.

По 2 седмици течноста процедете ја низ газа, а потоа ставете ја во шише.

Примена:
Во текот на болестите, пијте по една лажица од течноста, шест пати дневно. Со овој сируп може да јадете и портокал или лимон и да пиете многу течности.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail