Ова е најпосетуваното место во Македонија

mapa-zemji.jpg

„Vouchercloud“ состави интересна карта на светот на која се претставени најголемите туристички атракции во секоја земја според „TripAdvisor“.Познатите туристички атракции се поделени во четири категории (историја, природа, религија и туризам).

Во Македонија најпосетувано место е брегот на Охридското Езеро.

Погледнете ги сите земји тука.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail