apa.jpg

Иако се смета дека центрите со најскапи сместувања се Лас Вегас и Дубаи, сепак најскапиот хотелски простор се наоѓа во Женева.

Кралската пентхаус во хотелот Президент Вилсон официјално е најскапиот апартман во светот, каде што ноќта чини околу 80.000 долари.

Покрај тоа што има највисока цена, најголемиот апартман во Европа е 1.650 квадратни метри. Тераса со поглед на езерото Ламан е исто така посебна карактеристика.

Апартманот прима 12 лица (секој има посебна соба), а цената за еден апартман е 6,600 долари. Постојат две главни соби, кои имаат сопствена мермерна бања и џакузи со поглед кон езерото.

Во апартманот, како што се претпоставува дека е, живеат познати богати личности, со што се обезбедува висока безбедност – прозорци отпорни на куршуми, приватен лифт, засилен безбедносен систем и итни копчиња наредени низ целиот стан. Исто така постои и приватна спортска салата.

Се разбира, најскапиот апартман во светот не значи само стандардна содржина. Гостите можат да гледаат емисии на најголемиот телевизиски екран во светот, да уживаат во пијано или да уживаат во уметничка колекција од ретки и антички предмети.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail