Ова е најскапиот остров на светот

marjan6-1024x607.jpg

Овој приватен остров се наоѓа во Обединетите Арапски Емирати, а се продава за 400 милиони евра. Ова вештачки создадено парче земја пред брегот на Арабискиот полуостров се протега на 267 хектари. На него има повеќе приватни плажи и хотели со пет ѕвезди.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail