DwTz2qa2h6-ova-se-najzabavnite-gradovi-vo-amerika-zabavite-na-ovie-mesta-traat-po-24-casa.jpeg

Постојат многу интересни места кои можете да ги посетите ширум Соединетите Американски Држави, но доколку бирате дестинација за патување, факторот забава е сепак најважен.

Најновиот извештај на страницата “WalletHub” којa се занимава со рангирање на најзабавните градови во САД собира и податоци како што се бројот на ресторани и музички места по глава на жител. Тие споредиле 182 градови кои ги сместиле во три категории: забава и рекреација, ноќен живот и трошоци за таквите забави. Според податоците на страницата, “најзабавните” американски градови се Лас Вегас, Орландо, Њујорк, Мајами и Чикаго.

Според анализата на “WalletHub”, Њујорк има најмногу ресторани по глава на жител и најдостапни барови. Сан Франциско има најмногу клубови за танцување и фитнес центри по глава на жител, додека Хонолулу нуди најмногу фестивали.

Ова е листата на 25-те најзабавни градови во Америка.

1. Лас Вегас

2. Орландо

3. Њујорк

4. Мајами

5. Чикаго

6. Атланта

7. Сан Франциско

8. Портланд

9. Сан Диего

10. Лос Анџелес

11. Остин

12. Њу Орлеанс

13. Хонолулу

14. Денвер

15. Вашингтон

16. Тампа

17. Сиетл

18. Сент Луис

19. Хјустон

20. Филаделфија

21. Синсинати

22. Солт Лејк Сити

23. Сан Антонио

24. Форт Лодердејл

25. Тусон

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail