Оваа пештера во Кападокија е волшебна – зошто се сите подготвени да платат „дебело“ за да спијат таму?

Ovaa-peshtera-vo-Kapadokija-e-volshebna-zoshto-se-site-podgotveni-da-platat-debelo-za-da-spijat-tamu.jpg

Оваа пештера во Кападокија е волшебна – зошто се сите подготвени да платат „дебело“ за да спијат таму?

Многумина се прашуваат: Дали станува збор за мир и совршена тишина кои што ги нуди или пак само за престиж?

Спијте мирно и како бебе – во вистинска пештера. Хотелот „Коза Кјев“ е еколошки хотел од 10 спални соби во срцето на Кападокија во Турција.

Десетте соби се наместени луксузно, со брачни кревети, туш кабини и сауни кои што нудат вистински одмор од вревата.

Секоја соба има бесплатен интернет, влечки, вода за чај или пак кафе.

Некои од собите имаат и камини, како и приватни тераси.

Ова е вистинско „прибежиште“ за луѓето кои што сакаат мир во својот живот. Овој хотел е исклучително мирен и спокоен, а нуди сè што му е потребно на човекот.

Погледнете ги фотографиите:

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail