Оваа работа преку лето ќе ви донесе 1500 евра

sezonski-rad.jpg

Young woman on organic strawberry farm in summer, picking berries

Освен сезонска работа преку лето за берба на овошје и зеленчук, се бараат и работници за во угостителство.

Сезонската работа е добра за оние лица кои се невработени и тие можат да си обезбедат пари и за некој месец понатаму, затоа што дневниците се добри.

Оние кои штедат можат да одат на одмор или да си купат половен автомобил.

Во Црна Гора за келнери даваат добри плати, сместување и храна, а се смета дека од бакшиш може да се заработат 400 евра.

Собарките во Хрватска можат да заработат по 600 евра, а храна и сместување се обезбедени.

За оние кои имаат од 18 до 45 години, во Грција платите за келнери се од 600 до 1200 евра.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail