cudoviste-960x521.jpg

Многу луѓе имаат страв од морето и тоа што плива во него, особено ајкулите.

Меѓутоа, морињата се подрачје каде живеат различни суштества, а дел од нив се навистина опасни за човекот.

Во оваа видео, наброени се 15 морски суштества кои навистина постојат, а изгледаат како да доше од филм или некоја хорор приказна.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail