Овие десет земји се најбезбедни во светот

island1.jpg

Со истражување направено врз основа на фактори како насилство, војни, криминал направена е листа на држави кои се најбезбедни.

Еве кои земји се најдоа на листата:

1. Исланд

2. Данска

3. Австрија

4. Нов Зеланд

5. Швајцарија

6. Финска

7. Канада

8. Јапонија

9. Австралија

10. Чешка

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail