Овие места сега се најсигурни за одмор

Ovie-mesta-sega-se-najsigurni-za-odmor.jpg

Овие места сега се најсигурни за одмор

Сите се надеваат дека ситуацијата со коронавирусот ќе се врати во нормала, па некои веќе и си планираат одмори. Но, секако треба да бидеме внимателни со одбирање на местото.

Според еuronews.com овие се најсигурни дестинации за одмор.

Островот Мадеира, Португалија

Ова е можеби најсигурната дестинација за да избегате на одмор од пандемијата. Тука било реагирано многу брзо за да го заштитат локалното население, така што забележани се помалце од 1.000 случаи  за цела година.

Монако

Позната и како „земја на богатите“ добро се снаоѓа со пандемијата и има релативно мал број на заразени. Плажа или казино, за што и да се одлучите овде дефинитивно ќе најдете нешто за себе.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail