Oвие професии се најбарани во Русија

Stipendii-za-studiranje-vo-Rusija.jpg

Стипендии за студирање во Русија

Во 49 региони во Русија се бараат возачи, во 38 се бараат готвачи, медицински сестри во 31 регион, продавачи во 29 и ИТ стручњаци во 27 региони.

Се бараат и лекари, во 22 области, шивачи во 21, инженери во 19 и механичари во 18 области, исто како и заварувачи.

На секои шест понудени работни места, во просек доаѓа по еден невработен со искуство.

Се бараат квалификувани, но и работници со средно образование.

Овој список на професии кои се бараат во Русија го направија тим од експерти.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail