Овој дел од телото има најмногу бактерии, препорачливо е да го миете секој ден !

hladna_voda_8.jpg

Кога се грижиме за хигиената најмногу внимаваме  на рацете, лицето, нозете. Постои еден дел од телото каде што има најмногу бактерии.

Станува збор за папокот каде што се собираат пот, влакна од облеката и слично.

Се препорачува да го миете секој ден папокот со вода и сапун,вели Сузан Бард.

 

Извор: Exclusive

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail