Овој доктор допре до срцата на сите: Погледнете што прави за дечињата откако ќе ги оперира

Ovoj-doktor-dopre-do-srcata-na-site-Poglednete-shto-pravi-za-dechinjata-otkako-kje-gi-operira.jpg

Овој доктор допре до срцата на сите: Погледнете што прави за дечињата откако ќе ги оперира

Детскиот хирург Роберт Пери им прави цртежи на децата кои ги оперирал. Потоа истите им ги залепува за лузната да не ги исплаши после операцијата.

Тој веќе нацрта над 10.000 цртежи за дечињата кои ги оперирал.

Децата или нивните родители ги прашува што точно би сакале да им наслика.

Освен што е добар доктор, тој е и прекрасен, грижлив човек кој допре до срцата на сите.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail