Падна Месинџер, корисниците ширум Европа пријавуваат проблеми

Padna-Mesindzer-korisnicite-shirum-Evropa-prijavuvaat-problemi.jpg

Падна Месинџер, корисниците ширум Европа пријавуваат проблеми

На Месинџерот на Фејсбук пишува „Нема интернет конекција“ или „Се конектира…“, па има проблеми при праќање на пораки до други виртуелни пријатели

Илајдници корисници на популарните социјални мрежи Фејсбук и Инстаграм утрово и пладнево јавуваат проблеми при интеракцијата со други луѓе. На Месинџерот на Фејсбук пишува „Нема интернет конекција“ или „Се конектира…“, па има проблеми при праќање на пораки до други виртуелни пријатели.

Преку платформата „Down detector“, проблеми со Фејсбук месинџерот јавуваат луѓе од Јапонија, Унгарија, Бугарија, Тунис, САД, Холандија, Италија, Непал, Кипар, Полска, Тајланд, Романија, Британија…

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail