Пензионерка од Белград стана хит на социјалните мрежи: Вака го прошета своето куче среде полициски час (ВИДЕО)

Screenshot_34-11.jpg

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив, полицискиот час важи 24 часа на ден, односно можат да се движат надвор од своите домови само во периодот помеѓу 04 и 07 часот изутрина, кога одат да ги пазарат своите животни потребштини.

Во таква ситуација, една белградска пензионерка најде себесвојствен и оригинален начин да го прошета кучето и тоа среде бел ден, кога за неа е полициски час.

Видеото стана вирален хит, а начинот на кој кучето го враќа дома е особено интересен.

Погледнете го видеото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail