Пијан студент испратил мејл на професор – неговиот одговор ќе ве воодушеви

drunk__1573404226-768x432.jpg

Патрик Давидсон, студент од САД испраТил мејл на професор. Тоа немаше да биде ништо чудно да не беше пијан, а на професорот му напишал дека го сака, дека му е жал што е ќелав и дека со задоволство ќе му помогне да најде девојка.

Прво, Давидсон од професорот побарал да му го продоложи рокот за есејот.

Професорот имал интересен одговор односно истакнал дека ќе му го продолжи рокот на есејот во замена за она што пиел студентот. Во одговорот професорот додава дека на неговата сопруга му се допаѓа неговата ќелава коса.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail