„PIN Music Conference“ објави повик за изведувачи

PIN-Music-Conference-objavi-povik-za-izveduvachi.jpg

„PIN Music Conference“ објави повик за изведувачи

„PIN Music Conference“ објави повик за изведувачи за престојното издание на конференцијата од 26-ти до 28-ми ноември.
Бидејќи една од целите на „ПИН“ е преку својата програма, да им даде можност на домашните таленти да настапат пред бројни професионалци од светот на музичката индустрија. Се повикуваат и охрабруваат сите талентирани изведувачи кои имаат желба да ја промовираат својата музика, да се пријават со пополнување на апликација на следниот линк:https://pinconference.mk/nastapuvaj-na-pin-2020/

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail