Планетариумот во МКЦ од утре почнува со работа по пауза од две години

Screenshot_11.jpg

Планетариумот во МКЦ, по двегодишна пауза, од утре (01.03.2022) повторно ќе почне со работа.

Предавањата ги реализираат предавачите Моника Пешевска и Радан Митровиќ. Предавањата се адаптирани според возраста на посетителите.

Условите за посета на Планетариум се во согласност со постоечките официјални протоколи за справување со пандемијата предизвикана од Ковид 19.

Максимален број на посетители на едно предавање во Планетариум е 30 лица. Сите посетители треба да носат заштитна маска за време на предавањата.

извор: вистина.ком.мк

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail