Планетата во шок: Цел авион гледал како човек оди по облаците (ФОТО)

iluzijaaaaa.jpg

Илузија, чад, облак или воземјанец? Тие кои биле сведоци на овој феномен уште не можат да дојдат до заклучок.

Нашиот свет е полн со мистерии. Меѓутоа, иако имаме наука која е изградена на докази и факти и понатаму не сме во можност да објасниме некои од многубројните феномени.

Фотографијата која ја објави патникот од авионот Ник О Доној ги остави во шок.

Судејќи според овој човек, кој се наоѓал во авионот кој летал од Австралија до Ирска, патниците виделе чуден феномен на облаците.

Нормално, останале во чудо кога на надморската висина од речиси 10.000 метри виделе фигура која личи на човек кој шета по облаците.

Покрај тоа што појавата била поприлично одалечена од авионот. Ник вели дека, заедно со патниците, можел да ја набљудува чудната фигура околу две минути.

– Се загледав во глетката и бев запрепастен тоа што го гледам, а кога авионот се повеќе се приблжуваше, се појави бизарен облак кој наликува на човечки облак како шета по облакот. Навистина немам поима што што би мопжело да биде, можеби само необична формација на облак, рекол Ник.

 

covjek-u-oblacima (2)

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail