Платена летна пракса во кариера.мк

1588186309782.jpeg

KARIERA.mk како веб сервис кој ги спојува компаниите со најсоодветните кандидати за вработување на сите студенти во последна година од студии или студенти на пост дипломски студии им овозможува платена летна пракса

Зошто пракса во КАРИЕРА.мк?

  • Одлична прилика што ќе ти овозможи да го запознаеш светот на маркетинг и HR просторот;
  • Ќе имаш можност да работиш на реални проекти и да си дел од една маркетинг стратегија во која ќе имаш простор да ја покажеш својата креатива;
  • Ќе стекнеш практични знаења, ќе запознаеш нови луѓе, но и ќе се забавуваш;
  • Твојата работа ќе биде менторирана од повеќе докажани професионалци во областа;
  • Сите студенти кои ќе ја завршат обуката ќе добијат сертификат за учество
  • Праксата има можност да трае од два до четири месеци исполнети со работа и дружење почнувајќи од 3.6.2022. Сите практиканти кои ќе покажат одличен перформанс и мотив за работа, имаат шанса за вработување во наредниот период!
  • Работни активности секој ден од понеделник до петок од 9 до 15h

Сите амбициозни и заинтересирани студенти кои сакаат ова лето да имаат платен ангажман и имаат интерес во полето на маркетингот и административното работење можат да земат учество и да аплицираат на копчето АПЛИЦИРАЈ

За да аплицирате, кликнете тука

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail