Платена пракса во кариера.мк

kariera-mk.jpg

„КАРИЕРА.мк како веб сервис кој ги спојува компаниите со најсоодветните кандидати за вработување на сите студенти од маркетинг областа им овозможува платена летна пракса ”

Зошто пракса во КАРИЕРА.мк?

 • Одлична прилика што ќе ти овозможи да го запознаеш светот на маркетинг просторот;
 • Ќе имаш можност да работиш на реални проекти и да си дел од една маркетинг стратегија во која ќе имаш
 • простор да ја покажеш својата креатива;
 • Ќе стекнеш практични знаења, ќе запознаеш нови луѓе, но и ќе се забавуваш;
 • Твојата работа ќе биде менторирана од повеќе докажани професионалци во областа;
 • Сите студенти кои ќе ја завршат обуката ќе добијат сертификат за учество.
 • Праксата има можност да трае од еден месеци до три месеци исполнети со работа и дружење почнувајќи од 10.03.2022.
 • Сите амбициозни и заинтересирани студенти кои имаат интерес во полето на маркетингот можат да земат учество и да аплицираат на копчето аплицирај или на [email protected]
 • Пријави се веднаш и кажи ни во една реченица зошто баш ти си вистинскиот за нас.

извор: кариера.мк

Што мислиш ти?
 • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
 • Mail