ПЛАТЕНА ПРАКСА

PLATENA-PRAKSA.jpg

ПЛАТЕНА ПРАКСА

Агенција за недвижности „Новел Недвижности“ ДОО Скопје објавува оглас за пракса во одделот на продажба.

Основни одговорности:

– дневно ажурирање на база на податоци
– изработување на понуди
– коресподенција со сектор продажба
– ажурирање на профили и календар на продажни агенти
– контактирање и создавање/обновување на база од податоци
– комуникација со вработени, реалзација на деловни активности.
– континуирано следење на пазарот

Потребни квалификации:

– минимум ССС возраст над 23 години
– комуникациски и продажни способности  ќе се смета за предност
– способност за тимска и работа во динамична средина
– одлично познавање на англиски јазик
– одлично познавање на работа со Office пакет и Internet.
– способност за работа до динамична средина и ефикасна реализација на повеќе истовремени работни задачи.

– Не е потребно претходно работно искуство.

Времетраење на праксата: 3 месеци со можност на редовно вработување.
 Надоместок : 7,500 МКД/месец

Вашето CV може да го испратите на [email protected] со назнака Административен асисистент

Ќе бидат контактирани само апликациите кои ќе влезат во потесен круг.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail