По цена од 20 евра од Охрид до Милано и Малме

vizer-1.png

Визер ќе биде одговорна авио компанија која ќе ги превезува патниците до овие градови во Европа. Се најавува дека билетите ќе бидат уште поефтини, затоа што се работи за нивно субвенционирање, откако „Визер“ го доби новиот оглас на Министерството за транспорт и врски.

Поставен услов беше да се добијат петте милиони евра во наредните три години беше воведувањето на нови линии, особено од Охрид. Од „Визер“ во утринските часови објавија дека во јули ќе биде донесен и петти авион.

„Визер“ веќе еднаш укина неколку евтини летови, како последица на немање на договор со Владата на Република Македонија.

Визeр Унгарија е унгарска нискобуџетна авиокомпанија со седиште во Аеродром Лиц Ференц Будимпешта.
Авиокомпанијата обично опслужува споредни аеродроми низ Европа, Израел и Обидинетите Арапски Емирати. Има најголема флота од сите унгарски авиокомпании, иако не е државен авиопревозник. Моментално опслужува 42 земји.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail