По четири години брак со милијардер, се разведува манекенката со најубаво тело во светот

miljader.jpg

Бракот на манекенката Ел Мекферсон и милијардерот Џефри Софер заврши после четири години, јави „Пејџ сикс“.

– Ели и Џеф дефинитивно ставија крај, рече добро упатен извор и додаде дека таа веќе ја напуштила нивнита куќа во Мајами и оти бара друга за себе и децата.

– Го поврзуваа со други жени, но тој тврдеше дека нема ништо повеќе од пријателство, откри извор за можната причина за разводот на бракот.

Манекенката, за која многумина тврдат дека има најдобро тело во светот поради кое заработи прекар „The Boby“, има два сина од својата врска со Арпад Бушон, а пред него беше омажена за фотографот Жил Бенсимон.

Австралиската манекенка и милијардерот беа заедно две години, па прекинаа, па повторно после осум месеци се смириле и тајно венчале во 2013 година на Фиџи.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail