По грешка купил ливче и добил милион долари

dolari_1000x0.jpg

Данте Кастиљо и неговата сопруга од Њу Џерси освоиле милион долари на лотарија, откако Данте случајно односно по грешка купил ливче на кое комјутерски се одредени броевите, а за кое покасно дознал дека е добитно.

Кастиљо и неговата сопруга  сега имаат опција или веднаш да го земат милионот или да добиваат по  1.000 долари неделно до крајот на животот.

Продавницата од каде што е купен тикетот ќе добие 10.000 долари бонус.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail