Поделете го бројот 1 со 998.001- ќе останете без зборови

broj-1.jpg

Математичарите откриле нешто чудно поврзано со бројот 998.001. Имено, ако бројот 1 го поделите со 998.001 ќе добиете фантастичен резултат, па доколку ја сакате математиката погледнете го видеото кое објаснува за што станува збор.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail