Погледнете како изгледа најскапата вила во Грција – Се продава за 29 милиони долари

Најскапата вила понудена некогаш на пазарот во Грција, се продава за 29 милиони долари.

Луксузната куќа која го носи името Kounoupi Majestic, се наоѓа на полуостровот Пелопонез во Арголида и е опкружена од 5 акри борова шума и сините води на Медитеранот, раскажува изданието Greek Reporter.

Луксузниот имот на сопствениците им дава пристап до три приватни плажи, а куќата има 7 спални, 7 бањи и 7 надворешни простори, преку кои живеат во домот и можат максимално да ги искористат предностите на локацијата.

Меѓу објектите надвор од вилата се две надворешни кујни, голем белведер до брегот и два целосно опремени апартмани за гости. Куќата располага и со убав двор.

“Малиот грчки рај” им нуди на сопствениците осаменост на позадината на живописната слика, со која е опкружена луксузната вила.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail