Погледнете како изгледа сообраќајот во Лос Анџелес

sobracaj.jpg

Хаосот е резултат на потребата на милиони американци да бидат во своите домови со најблиските пред претстојниот Ден на благодарноста.

Престижната Си-Ен-ЕН денеска направи воздушната снимка на сообраќајниот метеж околу Лос Анџелес. Сообраќајниот хаос е резултат на потребата на милиони американци да бидат во своите домови со најблиските пред претстојниот Ден на благодарноста.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail