Погледнете како изгледа возењето со автономни возила во Германија

Излегувајќи од рамките на научната фантастика, возењето со автономни возила во Германија веќе и законски е дозволено, Но само за тестирања, со строги определби што се може, а што мора.

Како и да е, еден не толку далечен ден и обичните луѓе ќе можат да се провозат со автомобил кој сам ќе ги вози. Ова видео на Audi покажува како би изгледало тоа.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail