Покането предавање од Елена Арсевска, PhD

finki-predavanje.jpg

ФИНКИ, ФЕИТ, ИЕЕЕ одделите  за компјутери и здружената секција за обработка на сигнали и инженерство во медицината и биологјата во понеделник, 27.02.2017, од 12 до 13 часот во амфитеатарот на ФИНКИ организираат покането предавање на тема “Elaboration of a semi-automatic method for identification and analysis of signals of disease emergence at international level”.  Предавањето ќе го одржи Елена Арсевска, PhD.

Повеќе детали за биографијата на предавачот и темата може да најдете на следниот линк.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail