Попусти и нови наслови: Од денес почнува Летниот саем на книга во Скопје

maxresdefault.jpg

Годинава понудата на издавачките куќи е навистина голема, а организаторите најавуваат намалување и до 70% на определени дела.

Летото и годишните одмори се идеално време за опуштање, релаксирање и поминување квалитетно време со добра, интересна книга.

Летниот саем на книга започнува утре, 23 мај, и ќе трае сè до 28 мај, во трговскиот центар на „Рамстор“.

Годинава понудата на издавачките куќи е навистина голема, а организаторите најавуваат намалување и до 70% на определени дела.

На саемот ќе има голем број нови наслови, промоции, подароци и попусти.

Саемот е во организација на трговскиот центар во соработка со Македонската асоцијација на издавачи.

 

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail