ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СТИПЕНДИИ

POVIK-ZA-DODELUVANJE-STIPENDII.jpg

ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СТИПЕНДИИ

Врз оснава на веќе воспоставената соработка помеѓу Универзитетот „Св. Климент Охридски“-Битола и LTH Леарница Охрид, отворен е Повик за доделување стипендии за студенти од Технички факултет – Битола, кои имат запишано II, III  или IV година на универзитетски студии.

Повеке информации ТУКА

Извор: УКЛО

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail