Повик за млади композитори

Povik-za-mladi-kompozitori.jpg

Повик за млади композитори

Организацијата  „Balkan Jazz Orchestra” распиша повик за млади композитори од Балканот, меѓу кои и за композитори од Република Северна Македонија.

Организацијата на фестивалот е заедничка со професори од Музичката академија на УГД и на него можат да земат учество сите заинтересирани студенти на Универзитетот.

Композиторите мораат да бидат над 18 години и да исполнуваат одредени технички критериуми.

Целосниот повик и линковите за апликација можат да се најде на следниот линк

http://www.jazzartassociation.org/balkan-youth-jazz-orchestra/balkan-youth-jazz-orchestra-open-call-for-composers/.

Извор: УГД

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail