Повик за музичари, македонски брендови (накит, дизајн), уметнички исталации и перформанси за јубилејното 10-то издание Д Фестивал

b.jpg

ПлоштАрт е креативниот град на Д Фестивал кој се наоѓа централно во кампот и во себе ги обединува сите поедници кои сакаат да направат позитивни промени во нашето општество.

Програмата се состои од бројни работилници, дискусии, рекреација и различни иницијативи. Простор им е даден буквално на сите кои имаат желба да се промовираат. Со години создаваме заедница на млади луѓе кои креираат и го унапредуваат нашето општество.

На следниот линк може да ги најдете сите потребни информации околу овогодинашните повици за Д Фестивал –  http://dfestival.mk/pridruzi-ni-se/

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail