Повик за учесници во Летна школа за човекови права и кривично право

1be563d4d70cbf02096c113db1462610_XL.jpg

Универзитетот „Гоце Делчев” – Штип, Државниот универзитет во Тетово и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, распишуваат Повик за учество во Летната школа за човекови права и кривично право.

Летната школа ќе се одржи од 27 јуни до 3 јули 2017 година во Охрид.

Целосните детали, начинот на пријавување и останатите информации можат да се најдат во Повикот што го објави Правниот факултет при УГД.

Повик за учество (.pdf)

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail