Повик за учество на студенти во Регионалната Универзитетска школа „Новата агенда на Европа во светло на регионалниот безбедносен комплекс“

uklo.gif

Повик за учество на студенти во Регионалната Универзитетска школа „Новата агенда на Европа во светло на регионалниот безбедносен комплекс“

Универзитетот „Св.Климент Охридски„ -Битола со поддршка на Фондацијата „Конрад Аденауер“ од СР Германија и Вилфред Мартенс Центарот за европски студии од Брисел распишува Повик за учество на студенти на  Регионалната Универзитетска школа на која професори и студенти ќе партиципираат од Република Северна Македонија, Република Бугарија, Република Србија, Република Хрватска, Босна и Херцеговина и Црна Гора.

Преземи ПОВИК.

Извор: УКЛО

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail