Пракса во AITONIX

Praksa-vo-AITONIX.png

Пракса во AITONIX

AITONIX објавува конкурс за сите заинтересирани студенти на ФИНКИ да аплицираат за Практикантска програма за 2018, во која ќе бидат опфатени студенти од 3-та или 4- та година на студии (или се при крајот со истите) и сакаат да се стекнат со практично искуство во некоја од следните области:

  • развој на софтвер
  • сервисирање на хардевер и софтвер
  • маркетинг и продажба на ИТ опрема и уреди

Огласот може да го најдете на следниот линк

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail